نمایشگر هوشمند سرفیس هاب ۳ با قابلیت چرخش هوشمند معرفی شد

مایکروسافت از نمایشگر لمسی هوشمند سرفیس هاب ۳ (Surface Hub 3) رونمایی کرد. برخلاف مدل‌های قبلی خود، Surface Hub 3 از قابلیت‌های چرخش هوشمند و حالت پرتره پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌طور فیزیکی صفحه را در جهت عمودی بچرخانند و طرح بندی آن به‌طور خودکار به‌روز می‌شود.

مشخصات سرفیس هاب ۳

سرفیس هاب ۳ در دو اندازه ۵۰ و ۸۵ اینچی عرضه می‌شود. درست مانند نسخه‌های قبلی، از این دستگاه می‌توان به‌عنوان جایگزینی برای تلویزیون و مانیتور در اتاق‌های کنفرانس استفاده کرد. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به پشتیبانی از مایکروسافت تیمز اشاره کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌راحتی بین کنفرانس‌های مختلف جابجا شوند. مایکروسافت همچنین اشاره کرده که سرفیس هاب در آینده به هوش مصنوعی Copilot نیز مجهز خواهد شد.

از نظر مشخصات فنی، Surface Hub 3 دارای نمایشگر PixelSense با وضوح ۴K و پوشش ضد تابش نور است. مایکروسافت ادعا می‌کند که قدرت پردازش سرفیس هاب ۳ نسبت به مدل‌های قبلی ۶۰ درصد و عملکرد گرافیکی آن ۱۶۰ درصد بهبود پیدا کرده است. همچنین کاربران می‌توان به‌طور همزمان از دو قلم Surface Hub یا Surface Slim در این دستگاه استفاده کنند.

مایکروسافت در ماه مارس گذشته از نسل دوم سرفیس هاب ۲S رونمایی کرد و نکته قابل توجه اینکه این دستگاه می‌تواند با تعویض کارتریج ویژگی‌های Hub 3 را دریافت کند. بنابراین بدون نیاز به خرید دستگاه جدید می‌توان با وجود طراحی ماژولار سرفیس هاب، از قابلیت‌های آن در دستگاه قدیمی استفاده کرد.

Surface Hub 3 در اواخر امسال از نمایندگی‌های فروش دستگاه‌های سرفیس قابل خرید خواهد بود. قیمت این دستگاه هنوز اعلام نشده است، اما با توجه به اینکه سرفیس هاب ۲S با قیمتی حدود ۹۰۰۰ دلار وارد بازار شده است، احتمالاً دستگاه جدید ارزان‌تر از آن نخواهد بود.

درباره ی کامران جوادی