هدست ویژن پرو کالبدشکافی شد؛ پیچیده‌ترین سخت‌افزار تاریخ اپل [تماشا کنید]

با ورود رسمی هدست اپل ویژن پرو به بازار، کارشناسان iFixit به‌سراغ این دستگاه جدید رفته‌اند تا آن را کالبدشکافی کنند. در ویدیویی که از این کالبدشکافی منتشر شده است، قطعاتی داخلی مختلفی ازجمله دوربین‌ها، سنسورها، فن‌ها و غیره را در این محصول ۳۵۰۰ دلاری می‌بینیم.

وب‌سایت iFixit می‌گوید بازکردن و تعمیر هدست ویژن پرو کار آسانی نیست و احتمال صدمه‌دیدن دستگاه در این فرایند زیاد است. برای جداکردن کابل متصل به شارژر به ابزار پیشرفته‌ای نیاز نیست و تنها با یک سوزن سیم‌کارت می‌توانید آن را بیرون بیاورید. اما برای بازکردن خود هدست به یک سشوار صنعتی، پیچ‌گوشتی‌های مختلف و اهرم‌های مخصوص جداسازی قطعات نیاز دارید.

کالبدشکافی هدست اپل ویژن پرو

در این کالبدشکافی نشان داده شده است که قابلیت EyeSight که چشم کاربر ویژن پرو را به اطرافیان نشان می‌دهد، زیر لایه‌ای از یک پوشش لنتیکولار (Lenticular) قرار گرفته است که حالتی سه‌بعدی را برای تصویر چشم کاربر ایجاد می‌کند.

در این ویدیو iFixit لایه به لایه قطعات مختلف هدست ویژن پرو را باز می‌کند و با پیچ‌ها و کانکتورهای بسیار زیادی مواجه می‌شود. در نتیجه به‌نظر نمی‌رسد که تعمیر این دستگاه کار آسانی باشد. این وب‌سایت در واقع این محصول را پیچیده‌ترین سخت‌افزار تاریخ اپل دانسته است.

مدیرعامل iFixit در پستی در شبکه اجتماعی ایکس درباره این ویدیو نوشته است که پرداختن به هدست اپل در یک ویدیو به‌طور کامل ممکن نیست. ازاین‌رو، قرار است ویدیوی دیگری منتشر شود تا احتمالاً دقیق‌تر اجزای این دستگاه جدید را نشان دهد.

ویژن پرو از تراشه M2 استفاده می‌کند که دارای CPU با ۸ هسته، GPU با ۱۰ هسته، موتور عصبی با ۱۶ هسته و یک رم یکپارچه ۱۶ گیگابایتی است. این دستگاه می‌تواند حداکثر ۱ ترابایت حافظه داخلی داشته باشد. اپل روی هدست خود ۱۲ دوربین، پنج حسگر و شش میکروفن قرار داده است تا داده‌های موردنیاز را به‌راحتی گردآوری کند.

درباره ی کامران جوادی