هزینه تعمیر هدست اپل ویژن پرو می‌تواند به ۲۳۹۹ دلار برسد!

هدست ویژن پرو اپل با قیمت ۳۵۰۰ دلاری برای بسیاری از علاقه‌مندان به فناوری، خارج از دسترس است. اما حتی اگر کسی بتواند این مبلغ هنگفت را پرداخت کند، درصورت خرابی یا شکستگی دستگاه، اپل هزینه‌های سنگینی را بابت تعمیر آن دریافت می‌کند. برای مثال، فقط هزینه تعمیر شکستگی شیشه کاور این هدست ۷۹۹ دلار اعلام شده است.

اپل در صفحه پشتیبانی ویژن پرو در وب‌سایت خود هزینه‌های تعمیر این هدست پیشرفته را توضیح داده است. اگر سرویس +AppleCare داشته باشید، هزینه تعمیر شکستگی شیشه کاور ویژن پرو برای شما ۲۹۹ دلار خواهد بود، اما بدون داشتن این اشتراک باید ۷۹۹ دلار بپردازید تا این تعمیر برای شما انجام شود.

هزینه‌های هنگفت تعمیر هدست اپل ویژن پرو

اما برای دیگر آسیب‌های هدست ویژن پرو، اپل می‌گوید بدون داشتن سرویس +AppleCare باید ۲۳۹۹ دلار هزینه بپردازید تا مشکل دستگاه شما برطرف شود. این نرخ احتمالاً برای مشکلات پیشرفته‌تر درنظر گرفته شده است، اما جزئیات دقیقی درباره آن‌ها در دسترس نیست.

بااین‌حال، هزینه ۲۳۹۹ دلار که معادل بیش از دوسوم مبلغ یک ویژن پرو نو خواهد بود، هزینه سنگینی برای تمام کاربران محسوب می‌شود. به همین خاطر احتمالاً اکثر کاربرانی که به سرویس +AppleCare دسترسی دارند، شاید بهتر باشد که از این خدمات استفاده کنند. البته سرویس +AppleCare هم چندان ارزان نیست و برای خرید اشتراک ۲ ساله آن باید ۴۹۹ دلار هزینه کنید.

هدست پیشرفته اپل ویژن پرو از روز جمعه برای پیش‌خرید در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است و تنها کاربران ساکن آمریکا می‌توانند آن را سفارش دهند. این محصول از ۱۳ بهمن‌ماه رسماً وارد بازار می‌شود و ظاهراً سفارش‌های جدید از اواخر اسفندماه به دست خریداران خواهد رسید. دیروز «تیم کوک»، مدیرعامل اپل، ویدیوی جذابی از فرایند ساخت این دستگاه را به اشتراک گذاشت.

درباره ی کامران جوادی