وان‌پلاس واچ ۲ احتمالاً در اسفندماه با سیستم‌عامل Wear OS معرفی می‌شود

اولین ساعت هوشمند وان پلاس که در سال ۲۰۲۱ عرضه شد، چندان نظر کاربران را جلب نکرد. چندی پیش شایعه شده بود که دومین ساعت هوشمند این شرکت به سیستم‌عامل Wear OS گوگل مجهز خواهد شد. اکنون به گفته منبعی آگاه، وان پلاس واچ ۲ در مراسم معرفی جهانی گوشی وان پلاس ۱۲ در ۲۳ ژانویه (۳ بهمن‌ماه) رونمایی نخواهد شد، بلکه حدود یک ماه پس از آن، در کنگره جهانی موبایل معرفی می‌شود.

براساس پست یک منبع آگاه در ایکس، وان پلاس واچ ۲ احتمالاً در کنگره جهانی موبایل (MWC) رونمایی می‌شود. این کنگره از ۲۶ تا ۲۹ فوریه (۷ تا ۱۰ اسفندماه) برگزار خواهد شد. کنگره جهانی موبایل یک کنفرانس فناوری سالانه است که امسال بارسلون اسپانیا میزبان آن خواهد بود. اغلب این کنگره محلی برای رونمایی از گوشی‌های هوشمند جدید و محصولات مرتبط با آن است. در سال‌های اخیر، برندهای اندرویدی چینی معمولاً از این کنگره برای معرفی محصولات خود به بازارهای جهانی استفاده می‌کنند.

تاریخ احتمالی معرفی وان پلاس واچ ۲

به‌نظر می‌رسد که ساعت بعدی وان پلاس با سیستم‌عامل Wear OS اجرا می‌شود؛ البته هنوز مشخص نیست که نسخه این سیستم‌عامل Wear OS 4 است یا خیر. نسل اول وان پلاس واچ در سال ۲۰۲۱ دارای یک سیستم‌‌عامل اختصاصی بود.

شیائومی نیز چند ماه پیش گفت که واچ ۲ پرو خود را به Wear OS مجهز می‌کند و اکنون به‌نظر می‌رسد که یک برند چینی دیگر درحال مهاجرت به سیستم‌عامل گوگل است.

براساس مشخصاتی که قبلاً فاش شده بود، وان پلاس واچ ۲ دارای صفحه‌نمایش ۱٫۴۳ اینچی AMOLED است و چیپست کوالکام اسنپدراگون W5 نسل ۱ دارد. هنوز اطلاعات چندانی از این ساعت منتشر نشده است و باید تا کنگره جهانی موبایل در اسفندماه منتظر باشیم.

درباره ی کامران جوادی