پلی‌استیشن ۵ پرو احتمالاً تا پایان سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شود

تحلیلگران به خبرگزاری CNBC گفته‌‌اند که سونی احتمالاً در سال جاری نسخه پرو کنسول پلی استیشن ۵ را عرضه خواهد کرد. این گزارش درحالی منتشر می‌شود که غول ژاپنی به‌تازگی پیش‌بینی خود برای فروش کنسول پرچمدارش را کاهش داد.

CNBC در گزارش خود توضیح می‌دهد که تحلیلگران اعتقاد دارند این حرکت با هدف افزایش علاقه به پلی استیشن ۵ و همچنین ارائه یک قطعه سخت‌افزاری قدرتمندتر برای بازی موردانتظار GTA 6 که سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد، برنامه‌ریزی‌ شده است.

کنسول پلی استیشن ۵ سونی که اولین‌بار در نوامبر ۲۰۲۰ روانه بازار شد، تاکنون بیش از ۳ سال در دسترس بوده است. غول ژاپنی هفته گذشته پیش‌بینی خود برای فروش پلی استیشن ۵ در سال مالی منتهی به مارس را از ۲۵ میلیون دستگاه به ۲۱ میلیون دستگاه کاهش داد. یکی از مدیران سونی هفته گذشته در جریان جلسه اعلام درآمد شرکت گفت که آن‌ها برای سال مالی آینده انتظار کاهش تدریجی فروش PS5 را دارند.

همان‌طور که در کنسول‌های نسل قبلی نیز شاهد این موضوع بودیم، شرکت‌های دارای پلتفرم معمولاً نسخه تقویت‌شده‌ای از کنسول‌های خود را روانه بازار می‌کنند. به‌ عنوان مثال، سونی حدود سه سال پس از عرضه اولیه پلی استیشن ۴، نسخه پرو آن را روانه بازار کرده بود. حالا که سه سال از عرضه اولیه PS5 گذشته است، تحلیلگران انتظار یک پلی استیشن ۵ پرو را از سونی دارند.

سونی سال گذشته مدل جدیدی از پلی استیشن ۵ عرضه کرد که وزن آن نسبت به نسخه اصلی کمتر شده است همچنین این شرکت یک کنسول دستی به نام PlayStation Portal را روانه بازار کرد که با برچسب قیمت ۲۰۰ دلاری خود، اولین دستگاه استریم بازی سونی محسوب می‌شود. اما پلی استیشن ۵ پرو نسبت به این دستگاه‌ها احتمالاً یک ارتقای بسیار بزرگ‌تر و قابل‌توجه‌تر خواهد بود.

درباره ی کامران جوادی