کنسول دستی ایسوس ROG Ally 2 در سال ۲۰۲۴ معرفی خواهد شد

ایسوس اوایل امسال از کنسول بازی دستی ROG Ally رونمایی و آن را روانه بازارهای جهانی کرد. بخش کنسول‌های بازی دستی در چند سال گذشته با ظهور دستگاه‌هایی از جمله نینتندو سوییچ، استیم دک، لنوو Legion Go و MSI Claw بسیار رقابتی شده است و اکنون ایسوس اطلاعات جدیدی درباره زمان عرضه کنسول دستی ROG Ally 2 ارائه کرده است.

«آرنولد سو»، نایب رئیس ایسوس هند در مصاحبه‌ای با Techlusive فاش کرد که این شرکت قصد دارد جانشین ROG Ally را در سال جاری عرضه کند. این برند تایوانی در نسل دوم کنسول ROG Ally خود ظاهراً قصد دارد ویژگی‌های ویندوز را حفظ کند و بیشتر روی تجربه بازی‌ها تمرکز خواهد کرد.

مشخصات احتمالی کنسول دستی ایسوس ROG Ally 2

متاسفانه در این مصاحبه درباره پیشرفت‌هایی که ایسوس قصد دارد با نسل دوم ROG Ally ارائه کند، صحبت نشده است. بنابراین به‌طور دقیق مشخص نیست که ایسوس از بهبود تجربه بازی‌ها چه منظوری دارد. در نقدهای منتشرشده از این دستگاه، به مواردی از جمله نرم‌افزار، ارگونومی و عمر باتری به‌عنوان نقاط ضعف کنسول ایسوس اشاره شده است که شاید در ROG Ally 2 شاهد بهبود آن‌ها باشیم.

یکی از مشخصاتی که به‌احتمال‌زیاد بهبود پیدا خواهد کرد، پردازنده است. احتمالاً ایسوس در ROG Ally 2 از پردازنده Ryzen Z2 Extreme استفاده خواهد کرد که برای کنسول‌های دستی می‌تواند معادل Ryzen 8040 باشد. همچنین انتظار نمی‌رود که ایسوس مانند MSI از پردازنده اینتل در کنسول دستی خود استفاده کند. MSI Claw ماه گذشته با پردازنده اینتل Core Ultra معرفی شد.

علاوه بر نکات منفی که به آن‌ها اشاره کردیم، ایسوس همچنین ممکن است اندازه نمایشگر دستگاه خود را تغییر دهد یا پنل آن را از IPS LCD به OLED ارتقاء دهد. رم ۱۶ گیگابایتی دستگاه نیز حداقل در حال حاضر نیازی به ارتقا ندارد اما با توجه به حجم بازی‌های مدرن ویندوز، وجود گزینه با ۱ ترابایت حافظه داخلی نیز می‌تواند با استقبال خوبی از سوی بازیکنان مواجه شود.

درباره ی کامران جوادی