کنسول دستی Ayaneo Next Lite معرفی شد؛ اولین رقیب استیم دک با SteamOS

شرکت Ayaneo از اولین کنسول دستی خود با سیستم‌عامل پیش‌فرض SteamOS‌ رونمایی کرد: Ayaneo Next Lite. این کنسول دستی که می‌خواهد با استیم دک رقابت کند، شاید قیمتی پایین‌تر از کنسول ولو داشته باشد.

درحالی‌که Ayaneo از کنسول جدید خود رونمایی کرده، اما تمام مشخصات آن اعلام نشده است. علاوه‌براین، قیمت این کنسول هم مشخص نشده، بااین‌حال Ayaneo می‌گوید با یک کنسول مقرون‌به‌صرفه نسبت به رقبا روبه‌رو هستیم.

مشخصات کنسول دستی Ayaneo Next Lite

این کنسول جدید به نمایشگر ۷ اینچی با رزولوشن ۸۰۰p مجهز شده است و انرژی آن را یک باتری ۴۷ وات‌ساعتی تأمین می‌کند. این کنسول همچنین از دو جوی‌استیک بهره می‌برد. درحال‌حاضر تراشه مورد استفاده در Ayaneo Next Lite‌ اعلام نشده است، بنابراین اطلاعی از قدرت آن نداریم.

کنسول Ayaneo Next Lite

به نظر می‌رسد Ayaneo از قصد قیمت کنسول جدیدش را اعلام نکرده است، بااین‌حال انتظار می‌رود قیمت آن نسبت به سایر کنسول‌های دستی موجود در بازار پایین‌تر باشد. این کنسول می‌تواند به رقابت مستقیم با استیم دک ۳۴۹ دلاری برود، درحالی‌که کنسول Ayaneo Next قیمتی برابر ۱۳۱۵ دلار دارد.

این شرکت می‌گوید از امشب خرید اشتراک برای این کنسول باز می‌شود، بنابراین احتمالاً Ayaneo رویکرد متفاوتی را برای قیمت‌گذاری کنسول خود درنظر گرفته است. این احتمال وجود دارد که با بازشدن خرید اشتراک، مشخصات کامل کنسول دستی Ayaneo Next Lite اعلام شود.

رقابت در بازار کنسول‌های دستی داغ است. همین دو روز پیش شرکت MSI هم از کنسول دستی Claw در نمایشگاه CES 2024‌ رونمایی کرد؛ کنسولی که قدرتش را تراشه Core Ultra‌ تأمین می‌کند.

درباره ی کامران جوادی