گجت MouthPad زبان شما را به یک ماوس تبدیل می‌کند! [تماشا کنید]

در نمایشگاه CES 2024 امسال محصول نوآورانه جدیدی برای اولین‌بار به نمایش گذاشته شد که می‌تواند زبان شما را به یک ماوس برای لپ‌تاپ، تبلت یا گوشی تبدیل کند. سازندگان این دستگاه که MouthPad نام دارد، از آن به‌عنوان یک صفحه لمسی یاد کرده‌اند که روی سقف دهان کاربر قرار می‌گیرد و به‌صورت بلوتوث به دستگاه‌ها متصل می‌شود.

MouthPad اساساً مانند یک سیم دندان دارای پد لمسی، باتری و بلوتوث بوده و برای ساخت آن از رزینی استفاده شده است که به گفته سازندگان، همان مواد مورد استفاده در دندانپزشکی‌هاست. باتری دستگاه توسط شرکتی به نام Varta ساخته شده که به گفته سازندگان MouthPad، «سابقه طولانی درزمینه تولید باتری‌های ایمن ایمپلنت‌های پزشکی دارد.»

کنترل ماوس با زبان؛ Mouthpad در CES 2024 نمایش داده شد

در نمایشگاه CES 2024، «توماس وگا»، یکی از بنیان‌گذاران این شرکت، MouthPad را آزمایش کرد. او پس از قراردادن دستگاه در دهان خود، توانست یک گوشی آیفون را با آن کنترل کند. در برگه مشخصات دستگاه آمده است که MouthPad حدود ۰٫۷ میلی‌متر ضخامت دارد، درحالی‌که پد لمسی که روی سقف دهان قرار می‌گیرد، ۵ میلی‌متر ضخامت دارد.

نکته قابل‌ذکر دیگر اینکه وقتی MouthPad در دهان شما قرار دارد، به‌سادگی می‌توانید با دیگران صحبت کنید، اما برای غذاخوردن باید آن را از دهان خود بیرون بیاورید. همچنین درحال‌حاضر با یک بار شارژ دستگاه تا حدود ۵ ساعت می‌توان از آن استفاده کرد و سازندگان درحال بهبود این ویژگی تا ۸ ساعت هستند. شارژ مجدد آن نیز حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد.

این شرکت می‌گوید MouthPad از ویژگی Assistive Touch اپل برای پیمایش در iOS استفاده می‌کند، اما در دستگاه‌های دیگر می‌توان از آن به‌عنوان یک ماوس بلوتوث استفاده کرد. MouthPad اواخر امسال در دسترس خواهد بود؛ هرچند برای برخی از مشتریان زودتر عرضه خواهد شد. هر MouthPad به‌صورت جداگانه و براساس قالب دندان‌های ارسال‌شده توسط مشتریان، چاپ سه‌بعدی می‌شود.

درباره ی کامران جوادی