گوگل احتمالاً پیکسل واچ ۳ را در دو اندازه عرضه می‌کند

یکی از شکایات رایجی که درباره نسل اول و دوم ساعت‌های هوشمند سری پیکسل واچ گوگل توسط کاربران مطرح شده بود، به کوچک‌بودن این دستگاه مربوط می‌شود. حالا به گفته یک منبع آگاه، گوگل قصد دارد برای برطرف‌کردن این شکایات، پیکسل واچ ۳ را در دو اندازه روانه بازار کند.

هرچند پیکسل واچ ۲ از نظر مشخصات خود نسبت به نسخه اصلی این سری ارتقا یافته بود، اما گوگل تا حد زیادی از همان طراحی سابق استفاده کرد و این دستگاه با قطر ۴۱ میلی‌متری و ضخامت ۱۲٫۳ میلی‌متری روانه بازار شد. درحالی‌که پیکسل واچ به‌طور کلی با استقبال نسبتاً خوبی مواجه شده است، اما برخی دیگر آن را بسیار کوچک می‌دانند. حالا اما نشریه ۹to5google اعلام کرده است که پیکسل واچ ۳ در دو اندازه متفاوت روانه بازار خواهد شد.

مزیت‌های اندازه بزرگ‌تر برای پیکسل واچ ۳

درمورد ابزارهای پوشیدنی، طراحی آن‌ها در اندازه‌های بزرگ‌تر باعث می‌شود تا از مشخصات بهتری ازجمله باتری بزرگ‌تر و فضای بیشتر برای به‌کارگیری سنسورها استفاده شود. البته دقیقاً مشخص نیست که گوگل قصد دارد ساعت هوشمند نسل بعدی خود را با چه اندازه‌هایی عرضه کند؛ بنابراین با معرفی یک مدل بزرگ‌تر، سامسونگ نه‌تنها به انتقادات کاربران نسبت به ساعت‌های پیکسل واچ رسیدگی خواهد کرد، بلکه شاید بتواند در آن از مشخصات بهتری نیز استفاده کند.

در رقابت با سری پیکسل واچ، سامسونگ گلکسی واچ ۶ را در اندازه‌های ۴۰ و ۴۴ میلی‌متری عرضه کرده است. همچنین گلکسی واچ ۶ کلاسیک ۴۳ میلی‌متری و ۴۷ میلی‌متری نیز وجود دارند که اندازه نمایشگرها آن‌ها نسبتاً یکسان است (۱٫۳۱ و ۱٫۴۷ اینچ) اما سامسونگ در آن‌ها از قاب‌چرخشی و فولاد ضدزنگ به‌جای آلومینیوم استفاده کرده است. اپل واچ سری ۹ نیز در اندازه‌های ۴۱ میلی‌متری یا ۴۵ میلی‌متری در دسترس است.

درباره ی کامران جوادی