گیم‌شارک از یک کنترلر بازی جدید با قابلیت‌های هوش مصنوعی رونمایی کرد

اگر از گیمرهای قدیمی باشید، احتمالاً با کدهای تقلب گیم‌شارک (GameShark) نیز آشنا هستید. حالا این شرکت پس از سال‌ها، با نام جدید AI Shark به‌سمت هوش مصنوعی رفته است. کنترلر جدید این شرکت با کمک هوش مصنوعی، می‌تواند زمان فشاردادن دکمه بعدی را تشخیص دهد؛ بدین‌صورت روند گیم‌پلی بهتر و سریع‌تر خواهد شد.

براساس گزارشی تازه، کنترلر AI Shark دارای سنسورهایی است که می‌تواند میزان فشار و زمان فشاردادن دکمه را تشخیص دهد. سپس هوش مصنوعی می‌تواند به‌سرعت تنظیماتی را برای تغییر حساسیت دکمه‌ها و زمان پاسخ‌دهی اعمال کند. البته هنوز نمی‌توان به ادعاهای این شرکت اعتماد کرد و مشخص نیست که این هوش مصنوعی درعمل چقدر قادر است سبک بازی گیمرها را تشخیص دهد.

هوش مصنوعی کنترلر جدید گیم‌شارک

AI Shark درباره این قابلیت می‌گوید که هوش مصنوعی این کنترلر با سبک بازی شما سازگار است و عادات و ترجیحات شما را بررسی می‌کند. این قابلیت می‌تواند به شما جای‌گیری جدیدی برای دکمه‌ها و تنظیمات حساسیت پیشنهاد دهد تا حرکات پیچیده را – با هر میزان مهارتی که دارید – آسان‌تر کند. برای گیمرهای تازه‌کار چنین قابلیتی همانند یک راهنما عمل خواهد کرد، درحالی‌که برای گیمرهای باتجربه این قابلیت دائماً تکامل پیدا می‌کند تا خودش را با مهارت‌ آن‌ها هم‌سطح کند.

این شرکت در وب‌سایت خود نیز چند محصول دیگر همانند هدست، کیبورد و ماوس را معرفی کرده، اما تمرکز آن بیشتر روی این کنترلر است که می‌خواهد با سبک هر گیمر خودش را سازگار کند.

زمانی که گیم‌شارک کدهای تقلب را عرضه می‌کرد، انجام بازی‌های آنلاین روی کنسول‌ هنوز امکان‌پذیر نبود، اما اکنون میلیون‌ها گیمر هر روز در بازی‌های فورتنایت، Call of Duty و GTA آنلاین با یکدیگر رقابت می‌کنند. اگر این کنترلر هوش مصنوعی به همان اندازه‌ای که AI Shark ادعا می‌کند، توانایی داشته باشد، به‌نظر می‌رسد که این دستگاه به گیمرها برتری ناعادلانه‌ای می‌دهد؛ شاید درست همانند کدهای تقلبی که این شرکت سال‌ها پیش عرضه می‌کرد.

درباره ی کامران جوادی