BenQ از پروژکتور لیزری W6000L با وضوح ۴K و قیمت نجومی رونمایی کرد

پروژکتور لیزری W600L بنکیو تصاویر را با وضوح ۴K و با پشتیبانی از +HDR10 ارائه می‌دهد. این پروژکتور با فناوری‌هایی مانند «کنترل دقیق نور هزار منطقه‌ای» و «رنگ سیاه پویا» یک تجربه دیداری عالی را رقم می‌زند. قیمت این پروژکتور لیزری ۵۴۷۶ دلار است.

پروژکتورهای لیزری یک فناوری نمایشگر پیشرفته هستند که به کیفیت تصویر بهتر، طول عمر بالا و تطبیق‌پذیری شهرت دارند. این پروژکتورها از فناوری دیود لیزری پیشرفته برای ایجاد تصاویر روشن و متحرک استفاده می‌کنند. پروژکتورهای لیزری در زمینه‌هایی مانند سرگرمی‌های خانگی، ارائه‌های تجاری و تنظیمات سینمایی در مقیاس بزرگ کاربرد بسیاری دارند. پروژکتور جدید بنکیو یکی از پیشرفته‌ترین پروژکتورهای لیزری بازار محسوب می‌شود.

مشخصات پروژکتور لیزری بنکیو W6000L

پروژکتور W6000L دارای یک منبع نور لیزری تک‌رنگ و یک لنز تمام شیشه‌ای با وضوح بالاست. این پروژکتور تصاویر را با وضوح ۴K و با پشتیبانی از +HDR10 به نمایش می‌گذارد و ۱۰۰ درصد از گاموت رنگی DCI-P3 را پوشش می‌دهد. علاوه‌براین، پروژکتور بنکیو روشنایی ۲۶۰۰ ISO لومن را نیز ارائه می‌دهد و تصاویری پویا و واضح را حتی در محیط‌های نیمه‌روشن تضمین می‌کند.

پروژکتور لیزری بنکیو

بنکیو پروژکتور W6000L را برای به حداقل رساندن نور منحرف‌شده و افزایش تجربه بصری بهینه کرده است. بنکیو با بهبود تنظیمات دیافراگم در گروه لنزهای نوری، از F2.1 تا F3، به این امر دست یافته که با چنین پالایشی، کنتراست سطح سیاه بومی پروژکتور بهتر می‌شود و این خود سبب ایجاد رنگ سیاه‌ عمیق‌تر و رنگ سفید روشن‌تر می‌گردد.

این پروژکتور دارای فناوری رنگ سیاه پویا از نوع SSI است که کنتراست بین رنگ‌های روشن و تیره را تا ۲۰ درصد افزایش می‌دهد و در صحنه‌های تاریک جزئیات را دقیق‌تر نمایان می‌کند. همچنین این پروژکتور دارای فناوری کنترل دقیق نور هزار منطقه‌ای LCE است. این فناوری تصویر را به بیش از هزار منطقه کوچک تقسیم می‌کند تا کنتراست را به‌صورت جداگانه در هر منطقه بهینه کند و منجر به یک تجربه دید کلی عالی می‌شود.

پروژکتور W6000L همچنین با لنز زوم الکتریکی ۱٫۶ برابری، همراه با قابلیت جابه‌جایی لنز عمودی ± ۵۰ درصد و قابلیت تغییر لنز افقی ۲۱ درصد، با هر موقعیت و مکانی تطبیق‌پذیر است.

درباره ی کامران جوادی