JBL از هدفون‌ها، اسپیکرها و ایرباد جدید خود برای سال ۲۰۲۴ رونمایی کرد

شرکت JBL در نمایشگاه CES 2024 از محصولات متنوعی رونمایی کرده و در این میان چند هدفون و اسپیکر جدید نیز دیده می‌شود. در ادامه مطلب نگاهی به شش هدفون و پنج اسپیکر جدید این شرکت می‌اندازیم. همچنین با هم مشخصات ایرباد جدیدی را بررسی می‌کنیم که می‌توان دو گوشی آن را با بند به یکدیگر وصل کرد.

در ادامه مشخصات هدفون‌ها، اسپیکرها و ایرباد جدید JBL را با هم مرور می‌کنیم.

هدفون‌های JBL

سری JBL Live

هدفون‌های سری JBL Live از جدیدترین نسخه قابلیت حذف نویز فعال (ANC) تطبیقی موسوم به True Adaptive بهره می‌برند. این محصولات همچنین قابلیتی دارند که می‌تواند هر صدای استریویی را به حالت سه‌بعدی دربیاورد.

هدفون JBL Live 770NC

هدفون JBL Live 770NC دور گوش قرار می‌گیرد، و درایور ۴۰ میلی‌متری، بلوتوث ۵٫۳ با صدای LE، قابلیت پخش و مکث خودکار موسیقی، فناوری JBL Spatial Sound، دو میکروفون و ویژگی Personi-Fi 2.0 دارد. عمر باتری آن با ANC به ۵۰ ساعت و بدون ANC به ۶۵ ساعت می‌رسد. قیمت این محصول ۲۰۰ دلار است.

هدفون JBL Live 670NC

این هدفون روی گوش قرار می‌گیرد و از نظر مشخصات فنی فرق با مدل قبلی ندارد، اما قیمت آن ۱۳۰ دلار است.

هدفون‌های سری JBL Tune

این سری در نسخه‌های بی‌سیم استاندارد و با قابلیت حذف نویز عرضه می‌شود. در مدل ۲۰۲۴، عمر باتری هر دو دستگاه افزایش یافته است. این محصولات در ماه مارس (اسفند-فروردین) با رنگ‌های مشکی، سفید و آبی عرضه می‌شوند.

هدفون JBL Tune 770NC

این هدفون دور گوش قرار می‌گیرد و درایور ۴۰ میلی‌متری به‌همراه بلوتوث ۵٫۶ با صدای LE و حذف نویز فعال با Smart Ambient دارد. عمر باتری آن با ANC به ۴۴ ساعت و بدون این قابلیت به ۷۰ ساعت می‌رسد. قیمت JBL Tune 770NC حدود ۱۳۰ دلار است.

هدفون JBL Tune 670NC

این هدفون روی گوش قرار می‌گیرد و درایور ۳۲ میلی‌متری دارد، اما سایر ویژگی‌های آن با مدل قبلی یکسان است. هدفون JBL Tune 670NC با قیمت ۱۰۰ دلار عرضه می‌شود.

هدفون JBL Tune 720BT

این هدفون دور گوش قرار می‌گیرد و با درایور ۴۰ میلی‌متری و بلوتوث ۵٫۳ عرضه می‌شود. عمر باتری آن نیز حداکثر ۷۶ ساعت اعلام شده که باید بدون فعال‌سازی ANC باشد. قیمت این محصول ۸۰ دلار است.

هدفون JBL Tune 520BT

این محصول روی گوش قرار می‌گیرد و درایور ۳۵ میلی‌متری و بلوتوث ۵٫۳ دارد. عمر باتری این دستگاه حداکثر ۵۷ ساعت و قیمت آن ۵۰ دلار است.

اسپیکرهای JBL

اسپیکر JBL Xtreme 4

این اسپیکر حالا ظاهراً از قابلیت بهبودیافته AI Sound Boost بهره می‌برد که در لحظه صدا را آنالیز و بهینه‌سازی می‌کند. بلندگوی JBL Xtreme 4 از بلوتوث ۵٫۳ با صدای LE پشتیبانی می‌کند. این محصول همچنین به استاندارد IP67 مجهز شده، عمر باتری آن ۲۴ ساعت و قیمتش ۳۸۰ دلار است.

اسپیکر JBL Clip 5

این بلندگو با طراحی متفاوت خود می‌تواند تقریباً از هر جایی آویزان شود. عمر باتری JBL Clip 5 به ۱۲ ساعت می‌رسد و از بلوتوث ۵٫۳، استاندارد IP67 بهره می‌برد. این محصول با قیمت ۸۰ دلار به بازار می‌آید.

اسپیکر JBL Go 4

JBL می‌گوید صدای کوچک‌ترین اسپیکر خود را بهبود داده است. Go 4 حالا می‌تواند تا ۷ ساعت موسیقی پخش کند و گواهی IP67 دارد. این بلندگو از بلوتوث ۵٫۳ با صدای LE بهره می‌برد و قیمت آن ۵۰ دلار اعلام شده است.

اسپیکر JBL PartyBox Club 120

این اسپیکر نسبت به نسل قبلی خود صدای قوی‌تر و بیس عمیق‌تری دارد و می‌تواند نورپردازی‌های خود را با آهنگ‌ها هماهنگ کند. عمر باتری این بلندگو ۱۲ ساعت اعلام شده و از استاندارد IPX4 برای مقاومت در برابر پاشش آب برخوردار است. این محصول با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه می‌شود.

اسپیکر JBL PartyBox Stage 320

JBL می‌گوید PartyBox 310 درایورهای جدیدی دارد و از دو ووفر حساس و دو توییتر بهره می‌برد. عمر باتری این محصول به ۱۸ ساعت می‌رسد و می‌توان باتری آن را به راحتی تعویض کرد. قیمت این دستگاه ۶۰۰ دلار است.

ایرباد JBL SoundGear Sense

این ایرباد از طراحی باز استفاده می‌کند و با قیمت ۱۵۰ دلار از ماه مارس به بازار می‌آید. ایرباد SoundGear Sense درایورهای ۱۶٫۲ میلی‌متری دارد و ویژگی متمایزکننده آن بندی است که می‌تواند دو گوشی آن را به یکدیگر متصل کند. این محصول همچنین با گواهی IP54 در برابر آب مقاوم است و عمر باتری آن ۶ ساعت اعلام شده است.

درباره ی کامران جوادی